אודות

"מקומות שמורים", המיזם היחיד בישראל המתמחה בהנגשה קוגניטיבית וחושית של תרבות ואמנות לילדים, מוביל מהפכה שקטה להנגשת עולם התרבות והאמנות על ידי התאמתו באופן חושי וקוגניטיבי, יצירת הפקות חדשניות ורב חושיות ופסטיבל שנתי יחיד מסוגו בעולם.

המיזם פועל לקידום אירועי תרבות ואמנות מונגשים קוגניטיבית ומציע תהליך הנגשה המתמקד בצרכים המיוחדים של הילדים, נבנה בשילוב גורמים מקצועיים-טיפוליים ומבלי להתפשר על האיכות האמנותית.

בנוסף מציע המיזם ליווי וייעוץ ליוצרים ולגופי תרבות שונים ברחבי הארץ בנושא של הנגשת התכנים והחלל למגוון קהלים, תמיכה מקצועית באמצעות ליווי והכשרה של היוצרים והמנהלים ובניית ארגז כלים חדשני ליצירה וניהול המסגרת האמנותית. כל זה בנוסף לפעולות לשינוי מדיניות קיימת ושינוי תפיסות בהקשר של הנגשה תרבותית בארץ ובעולם.

במהלך השנה "מקומות שמורים" מטייל עם הצגות רגישות ונגישות בכל רחבי ישראל ובפסטיבלים ברחבי העולם, ובכל שנה באוגוסט מתקיים פסטיבל מקומות שמורים, פסטיבל יחיד מסוגו בעולם, אליו מגיעות מאות משפחות מכל רחבי הארץ.

צילום: ליאור רוטשטיין
צילום: ליאור רוטשטיין

הישגים

  • שיתופי פעולה עם שלושת הפסטיבלים הגדולים בישראל להצגות ילדים ופסטיגל חנוכה 19'.
  • שיתופי פעולה מתמשכים עם סינמטק תל אביב, מוזיאון תל אביב לאמנות ורשויות מקומיות (דימונה, שדרות, ראשל"צ, גבעתיים, תל אביב ועוד)
  • פרויקט "מרכזים שקטים" ברשת BIG.
  • שיתוף פעולה עם "סל תרבות ארצי".
  • השתתפות בפסטיבל Autism Arts באנגליה, פסטיבל Assitej Artistic Gathering בנורבגיה ופסטיבל Més Petit de Tots בספרד.

מי אנחנו

"מקומות שמורים" נוצר ב-2018 על ידי אור אלתרמן (יזמית חברתית ואמא לילד אוטיסט) ושרון גבריאלוב (יוצרת תיאטרון), שלמדו את התחום בתוכנית ייחודית של הלינקולן סנטר בניו יורק.

מקומות שמורים פועל בחסות העמותה לילדים בסיכון – מרכז לטיפול וחקר באוטיזם, המעניקה למיזם ליווי אסטרטגי ומקצועי על ידי קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, פסיכולוגיות ועוד, במטרה לדייק את ההנגשה שתהייה מותאמת לכל טווח השונויות הקוגניטיביות, כך שכל ילד יוכל ליהנות ולהרוויח בצורה אופטימלית ממה שיש לעולם האמנות והתרבות להציע.

שרון גבריאלוב (מימין) ואור אלתרמן ברנע . צילום: אורית פניני

הצטרפו לרשימה שלנו

וקבלו עדכונים על הפסטיבל ופעילויות שוטפות ומונגשות

ליצירת קשר

אור אלתרמן ברנע, מנהלת מקומות שמורים [email protected]

שותפים

שותפים ותומכים

תומכים